Postęp – towarzysz ludzkości

Na żadnym etapie naszej bytności nie udało się nigdy uciec od zmian, które odciskały piętno na rzeczywistości wokół nas. Wynalazek koła, silnika parowego, elektryczności i wielu innych fantastycznych dóbr, bez których dziś ciężko sobie wyobrazić świat, wynikały z właściwości ludzkiego umysłu. Jesteśmy kreatywni, jesteśmy w stanie realizować koncepcje i snuć plany, które za jakiś czas stają się faktem. Technologia jest narzędziem w naszych rękach i zarazem plastycznym materiałem, z którego może kreować wyjątkowe rzeczy. To oznacza, że postęp techniczny jest wpisany w nasze życie czy tego chcemy, czy nie.

Oczywiście nigdy nie ma gwarancji, że będzie on zawsze prowadził ludzkość we właściwym kierunku. Niektóre wynalazki okazały się zabójcze w skutkach, nowoczesne formy broni sieją zniszczenie i odbierają życie tysiącom ludzi. To jednak pewne koszty, które zgadzamy się ponosić, aby świat wyglądał nowocześniej i był w stanie zaspokajać nasze rozliczne potrzeby. Pora pochylić się nad tym jak rozwój techniki wpływa na nas w różnych aspektach.

http://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v679-3859.html https://sklep-hikvision.pl/241-Obudowy-i-uchwyty