Ludzie niewolnikami techniki?

Współczesną cywilizację nazywa się często techniczną, bo jak nigdy wcześniej w dziejach ludzkości jesteśmy uzależnieni od wytworów różnych technologii. Te zależności mają różne wymiary. Gospodarka nie rozwijałaby się tak szybko i nie generowała takich zysków dla przedsiębiorstw i państw, gdyby nie nowoczesne rozwiązania wprowadzane w produkcji i w usługach. Ludzie mają dziś możliwości porozumiewania się na wielkie odległości i nie wymaga to ani wielkich inwestycji, ani kupowania bardzo drogiego sprzętu.

Koszt urządzeń elektronicznych, w tym laptopów, tabletów oraz smartfonów jest coraz niższy, a ceny abonamentów telefonicznych i internetowych także stopniowo maleją. Rozrywka także opiera się w dużej mierze o technologię – weźmy telewizję. Odbiorniki są coraz lepsze, oferują wspaniałą jakość obrazu i dźwięku. Każdy liczący się producent proponuje dziś telewizory wyposażone w dostęp do bezprzewodowego internetu, dzięki któremu stają się one domowym centrum multimedialnym. Pytanie, czy człowiek nie staje się w tym układzie zbyt zależny od nowoczesnych rozwiązań?

Oryginalne słuchawki nauszne dostarczają fanom muzyki wielu pozytywnych wrażeń Z Naviexpert płatne parkowanie jest coraz prostsze